Zrobotyzowane stanowisko Pick&Place na bazie robota współpracującego

Stanowisko Pick&Place

Zadaniem stanowisk Pick and Place jest pobranie elementu oraz odłożenie w konkretnym miejscu, gdzie z reguły następują kolejne procesy produkcyjne. Elementy najczęściej są pobierane z różnego rodzaju przenośników, a wyśrubowane czasy cyklu produkcji wymagają jednoczesnego pobierania więcej niż jednego detalu.

W zależności od etapu produkcji, coboty przekładają detale z przenośnika bezpośrednio do maszyny technologicznej lub odbierają produkt z maszyny i odkładają na przenośnik. W przypadku długich procesów technologicznych, istnieje możliwość zapewnienia dwukierunkowego przenoszenia elementów z wykorzystaniem tylko jednego cobota. Wymagane przez Klienta wydajności procesu uda się nam spełnić z wykorzystaniem specjalnie projektowanych i dedykowanych dla danego procesu chwytaków, które mogą pobierać kilka sztuk jednocześnie lub być przystosowane do przenoszenia różnych detali.

Przy większych prędkościach cobota wyposażamy stanowisko w dodatkowe radary, które spowolnią pracę robota w momencie pojawienia się człowieka w strefie pracy. Jeśli proces produkcyjny oraz jego charakterystyka uniemożliwia spowolnienie pracy, stosujemy odpowiednie wygrodzenia, które mają za zadanie oddzielić obsługę od cobota pracującego z dużymi prędkościami.
Stanowisko Pick&Place
Stanowisko Pick&Place