Most przeładunkowy L=30m+60m+30m; SWL=32T


Marzec 2018 rozpoczął się dla nas ciekawą podróżą i wzięciem udziału w przetargu technicznym na projekt mostu przeładunkowego. Przedstawiliśmy Klientowi wykonaną przez nas ofertę. Projekt i wykonanie będzie realizowane przez kilka firm z różnych krajów, a naszym zadaniem będzie wykonanie obliczeń i dokumentacji technicznej konstrukcji stalowej.

Most jest unikalnym urządzeniem ze względu na swoje gabaryty i będzie zastępował obecnie eksploatowaną suwnicę na placu węglowym. Zaprojektowaliśmy most typu kratowego o całkowitej długości 120m z podporami blachownicowymi o rozstawie 60m. Urządzenie wyposażone jest we wciągarkę z chwytakiem przeładunkowym o udźwigu 32T, w której mechanizmy są zabudowane w zamkniętym “domku” a kabina podwieszona na zewnątrz w sposób zapewniający dobrą widoczność i możliwość manipulowania chwytakiem. Dodatkowe wyposażenie stanowi suwnica serwisowa podwieszona w górnej części kratownicy mostu, służąc do prac serwisowych przy wciągarce chwytakowej.

Projekt będzie wielkim wyzwaniem zarówno konstruktorskim jak i produkcyjnym -rozwiązania konstrukcyjne będą konsultowane z producentem konstrukcji stalowej aby zoptymalizować koszty oraz termin wykonania mostu. Na zorganizowanym spotkaniu przedstawiliśmy Klientowi model 3D i renderingi mostu przeładunkowego oraz omówiliśmy sposób sterowania mostem. Czekamy z niecierpliwością na wynik przetargu…

Marta Milewczyk
19 Marzec 2018